Ko-PvP Hoşgeldiniz..


1.MODERATÖR OLMAK İÇİN BAŞVUR.
2.ADMİNLİĞE KADAR YÜKSELEBİLİRSİN..
3.İYİ BİR PAYLAŞIMCI OL..

TRKOFORUM EKİBİ..

ARTIK herkes Evinde 1.6 cs sw SahiBi olacak.

Aşağa gitmek

ARTIK herkes Evinde 1.6 cs sw SahiBi olacak.

Mesaj tarafından Melez_Prens Bir Perş. Ekim 07, 2010 10:26 pm

[QUOTE=selo.ekto;33616871]Aslında bu konu ile ilgili eskiden yazılmış hazırlanmış resimli anlatımlar mevcuttu.Fakat kimisinin linki kırılmış, kimisinin resim linkleri ölmüş durumdaydı. Zamanımdan biraz ayırıp bu dökümanı hazırladım, umarım açık bi şekilde anlar ve uygulayabilirsiniz.Malzemelerimiz:

- Counter Strike 1.6

- v23 patch

- Amx Modx

- StatsmeÖncelikle cs 1.6 oyunumuz bilgisayarımızda kurulu olması gerekiyor.Daha sonra ihtiyacımız olan v23 patch dosyası.v23 patch Download:RapidShare: Easy Filehostingİndirdiğimiz setup dosyasını normal bir şekilde kuruyoruz. Browse kısmında cs1.6 kurulu olduğu dizini seçmeyi unutmuyoruz.kurulumu tamamladıktan sonra;

AmxModx Download adresine girip "AMX Mod X Full Installer" tablosunda en yüksek sürüm hangisiyse onu indiriyoruz. Şuan full installer en yüksek sürüm: 1.8.1Buraya tıklayarak 1.8.1 sürümünü indirebilirsiniz.AmxModx sayesinde serverda adminlik yetkimiz olacak. User banlama, map değiştirme gibi yetkileri consoldan yapmamızı sağlayacak.Amxmodx kurulumuna geçelim hemen;Bu programımızı da bildiğimiz gibi normal bir şekilde kurulumunu tamamlıyoruz.

Fakat en sondaki "Run Amx Mod X Installer" seçeneğini seçili bırakıp Finish demeyi unutmuyoruz.Ardından tekrar açılacak bir kurulum penceresiyle karşılaşacağız.Kurulumun 3. aşamasında üst resimdeki bölüm çıkacaktır karşımıza, burada serverı bilgisayarımıza kuracağımız için "Select mod directory" seçeneğini seçip Next butonuyla ilerliyoruz.Üst resimdeki kısımda oyunumuzun kurulu olduğu dizinden "cstrike" klasörünü seçiyoruz, aşağıda "none" yi seçip ok butonu ile ilerliyoruz.

Kurulum tamalanınca "Finish" butonuna tıklayarak amx mod x kurulumunu da bitirmiş oluyoruz.

Sıra geldi statsme yi kurmaya.Statsme download: RapidShare: Easy Filehosting

rar şifresi: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

İndirdiğimiz rar içerisindeki "addons" klasörünü cs1.6 kurulu olduğu dizinin "cstrike" klasörü içine atıyoruz ve değiştirilsinmi sorusunda Tümüne Evet butonuna tıklıyoruz.

Şimdi cstrike klasörü içerisindeki "server.cfg" yi bir metin editörü ile açıyoruz ve içindekileri silip aşağıdaki kodları ekliyoruz.Kod:

hostname "R10.NET Server - Serverınızın Adını Yazın"mp_autokick 0mp_autocrosshair 0mp_autoteambalance 0mp_buytime 2mp_consistency 1mp_c4timer 35mp_fadetoblack 0mp_falldamage 0mp_flashlight 1mp_forcecamera 3mp_forcechasecam 2mp_friendlyfire 1mp_freezetime 3mp_fraglimit 0mp_hostagepenalty 0mp_limitteams 6mp_logfile 1mp_logmessages 1mp_logdetail 3mp_maxrounds 0mp_playerid 0mp_roundtime 3mp_startmoney 800mp_timelimit 35mp_tkpunish 0mp_winlimit 0sv_aim 0sv_airaccelerate 10sv_airmove 1sv_allowdownload 1sv_clienttrace 1.0sv_clipmode 0sv_allowupload 1sv_cheats 0sv_gravity 800sv_*** 1sv_maxrate 7000sv_maxspeed 320sv_maxupdaterate 101sys_ticrate 10000decalfrequency 60pausable 0log ondecalfrequency 60edgefriction 2host_framerate 0exec listip.cfgexec banned.cfgrcon_password PAROLANIZI-YAZIN

Buraya kadar herşey tamam. Şimdi birkaç ayar yapmamız gerekiyor."Oyunun kurulu olduğu dizin\cstrike\addons\metamod" klasöründeki "plugins.ini" dosyasını bir metin editörü ile açıyoruz.

En üst satıra;

Kod:

win32 addons\statsme\dlls\statsme_mm.dll

yazıyoruz.

Şimdi "Oyunun kurulu olduğu dizin\cstrike\addons\statsme\statsme.cfg" dosyasını metin editörü ile açıp "CTRL+F" ile "r3wt" kelimesinin yerine sizin belirlediğiniz bir parolayı yazın. Toplam 3 adet r3wt var. Hepsini sizin belirlediğiniz parola ile değiştirin.Bu dosyayı kapatmadan yeniden ctrl+f ile "sm_storebyauth" kodunu bulun ve karşılığındaki 1 değerini 0 yapın. Kaydedip çıkın.Serverımızın kurulma işlemi hemen hemen bitti sayılır.

Adminlik ekleme işlemi:"Oyunun kurulu olduğu dizin\cstrike\addons\amxmodx\configs\users.ini" dosyasını bir metin editörü ile açıyoruz.En alt satırdaki "nickiniz" ve "şifreniz" alanlarını kendinize göre düzenliyorsunuz.

Yanındaki harfler admin nickine verilen izinler ile alakalı.Servera girerken admin olarak yetkili olabilmeniz için sırasıylanick yazığınız-nick

setinfo _pw şifrenizkodlarını konsola yazmanız gerekmektedir.

Server kurulma işlemi tamamlandı. Fakat servera girecek diğer kişilerin bağlanabilmesi için modemimizin "27015" portunu açmamız gerekmektedir.Her modemin paneli farklı olduğu için en azından kullandığım modemde nasıl port açılacağını anlatayım. Kullandığım modem: AirTies RT-102192.168.2.1 ip'sine tarayıcımızdan girip soldaki panelden "NAT>Port Yönlendirme" sekmesine geçiyoruz.Resimdeki gibi uygulayıp, Kaydet butonuyla portumuzu da açmış oluyoruz.Şimdi serverımızı online duruma getirelim.v23 patch kurduktan sonra masaüstüne "Dedicated Server" adlı bir kısayol iconu gelmiştir.Onu açıyoruz.Yukardaki resim gibi ayarlıyoruz. Map , server name ve max player seçenekleri tercihinize bağlı değiştirebilirsiniz.Start server diyoruz.Serverımız aktif konuma geliyor fakat "Network" seçeneğini otomatikman "LAN" olarak değiştiriyor. Üzerine 2 kere tıklayıp o seçeneği "Internet" olarak değiştiriyoruz.Ve bu kadar.Siz oyunu kuran olarak servera "connect 127.0.0.1" kodu ile arkadaşınız ise "connect sizin ipnumaranız" kodu ile bağlanabilir.Google'da "amx komutları" diye araştırmanız ile adminlik konsol yönetim kodlarını da öğrenmiş olursunuz ve kolayca serverınızı yönetebilirsiniz.

Biraz uzun anlatım oldu ama elimden geldiğince açık ve net bir anlatım sağlamaya çalıştım. Tekrar belirtmek istiyorum kurduğumuz bu server çok oyunculu bir server için elverişli olmaz.

__________________

kendi yapımım fakat linkleri r10 dan aldım

panel nasıl açılır derseniz alttan yazın


+++REPPPPP[/QUOTE]Melez_Prens
CezaLı Üye
CezaLı Üye

Mesaj Sayısı : 25
Konu Sayısı : 75
Kayıt tarihi : 03/10/10
Nerden : Bnde ßİLMİYorum xD

TrkoForuM
Trkoforum. Trkoforum.:
0/0  (0/0)

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz